Obecnie wiele biznesów przechodzi na biznes on-line. Każda pojedyncza osoba czy firma chce mieć w sieci jak największą widoczność strony internetowej. Chcąc poprawić swoją pozycję w wyszukiwaniu z przeglądarki internetowej warto zainteresować się pozycjonowaniem stron. Za poprawę widoczności strony internetowej w wyszukiwarce odpowiedzialne są SEO i pozycjonowanie.

Przykładowo, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę – pozycjonowanie stron Kraków – pokaże nam się duży wybór linków do stron internetowych biznesów, które się tym zajmują. Oferowane strony w najwyższej pozycji, są to strony z odpowiednio zastosowanym pozycjonowaniem.

SEO i pozycjonowanie mając w Internecie taki sam cel, różnią się od siebie. Te dwie nazwy tych dziedzin przez wiele osób używane są zamiennie, jest to błąd, ponieważ każda z czynności, podpisana tymi nazwami, ma jednak inne zadanie.

Pozycjonowanie – czym jest

Pozycjonowanie ma bardzo duży zakres działań. Każdego roku liczba internautów zwiększa się. Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej spowoduje znacznie większą widoczność danej strony jak i większą liczbę zainteresowanych. Łatwość trafienia do grupy docelowej, rozwój biznesu, rozpoznawalność, wszystko to można zwiększyć właśnie dzięki pozycjonowaniu. Potencjalny Klient wpisując daną frazę trafi na odpowiednie linki stron internetowych, najczęściej internauci klikają w pierwsze dostępne linki. Dlatego ważne jest pozycjonowanie swojej strony internetowej, jeśli chce się mieć większy zasięg odbiorców.

SEO – na czym polega

SEO (ang. search engine optimization), należy do procesu pozycjonowania. Odpowiada za ruch na stronie internetowej. Optymalizuje witryny do możliwości ich wyszukiwania. Przygotowuje strony tak, żeby ich wyszukiwanie było sprawne i odpowiednie, pod kątem treści, dla potencjalnego Klienta przy użyciu kluczowych słów.